Co dostalo Prošito

posted in: Osobní | 0

Vážení a milí,

vzhledem k tomu, že jedna část týmu Prošito by se právě teď měla extrémně pilně věnovat studiu, je jasné, že touží dělat cokoliv jiného, než se učit. Bohužel jde o tu část týmu, která má na starosti (ne)spravování stránek, (poněkud tragické) focení produktů, připomínky ve stylu „mamííí, tady to máš křivý“, „ta nová látka s kytkama je nějaká divná, ne?“ a její schopnosti se šicím strojem končí u jeho zapnutí. Nezbývá mi tedy nic jiného, než pustit se do blogování a chlubit se s výrobky mojí šikovné maminky. O tom ale až příště, vzhledem k tomu, že máme stále ještě vánoční náladu, bude dneska blog o tom, co dostalo Prošito k Vánocům 🙂

Shape by Shape Free-Motion Quilting od Angely Walters index

Už její předchozí knížka – Free-Motion Quilting – u nás sklidila poměrně velký úspěch a při vymýšlení quiltování je často v provozu, totéž bude podle mě platit i pro tohle pokračování. Tentokrát je knížka zaměřená na prošití čtverců, hexagonů i bordur. Návod z ní pochopíte i bez znalosti angličtiny. Doporučujeme vřele všem quiltujícím!

Quilting the New Classics: 20 Inspired Quilt Projects: Traditional to Modern Designs od Michele Muska

Knížka je poměrně dobrá jako inspirace – obsahuje dvacet klasických patchworkových technik v moderním a klasickém provedení, nicméně neočekávám, že by podle ní mamka v budoucnu šila. Narozdíl od většiny anglických knih neobsahuje přepočty do metrického systému a vyloženě za srdce nás tam zatím žádná deka nechytla. Nahlédnout do knížky jde například zde.

Vizitky Prošito2014-12-26 21.27.57 HDR

Já vím, že to zní poměrně nudně, ale na tenhle dárek jsem poměrně hrdá 🙂 Nakonec jsem vybrala trochu netradiční rozměr menších, užších kartiček s fotografiemi našich výrobků na zadní straně.

Co vy? Nadělil i u vás Ježíšek něco s patchworkovou tématikou?